W ramach akcji pomocowej dla obywateli Ukrainy Szpital Nowowiejski nawiązał współpracę z Fundacją „Pomocy Polakom na Wschodzie” wspierając działalność operacyjną Fundacji i udostępniając pomieszczenia naszego Szpitala na cele magazynowe dla przekazywanych środków pierwszej potrzeby.
Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie" została powołana w 1992 r. Prowadzi działania statutowe jako strategiczna Fundacja Skarbu Państwa, podlegająca Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Od 2020 r. działalność FPPnW opiera się na wykonywaniu zadań powierzonych jej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (KPRM) — głównego opiekuna Polonii i Polaków za granicą z ramienia RP (do 2019 r. rolę tę pełniła Kancelaria Senatu RP i wcześniej to właśnie z tą instytucją związana była działalność Fundacji). FPPnW współpracuje również z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Edukacji i Nauki. Środki, z których dofinansowywane są fundacyjne projekty pochodzą z KPRM, poszczególnych ministerstw oraz darczyńców i sponsorów m.in największych polskich przedsiębiorstw, podmiotów prywatnych, samorządów i mecenatu polskiego biznesu.