Wednesday the 24th - - Hostgator Coupon

W dniu 17 listopada 2022 r. w Szpitalu Nowowiejskim nastąpiło otwarcie Katedry Psychiatrii Instytutu Nauk Medycznych Wydziału Medycznego. Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz podpisanie umowy o udostępnienie Oddziałów Szpitala Nowowiejskiego na potrzeby wykonywania zadań dydaktycznych i badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Umowę podpisali Cezary Kostrzewa dyrektor Szpitala Nowowiejskiego i ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski rektor UKSW.

W uroczystej inauguracji Katedry Psychiatrii Instytutu Nauk Medycznych uczestniczyli przedstawiciele władz uczelni i dyrekcja szpitala, a dodatkowo swoją obecnością uświetniły ją Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz Dyrektor Departamentu Nieruchomości i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Katarzyna Wieczorek.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez dyrektora Cezarego Kostrzewę zebranych gości. Dyrektor Cezary Kostrzewa zaznaczył, iż „To dla mnie zaszczyt, że jako dyrektor szpitala mogę podpisać tę umowę. Dziś, gdy tak brakuje psychiatrów, dzięki marszałek Elżbiecie Lanc, możemy otworzyć Katedrę Psychiatrii UKSW. W tym roku na oddziałach dziennych szpitala Nowowiejskiego odbędą praktyki studenci kierunku pielęgniarskiego.”

„Psychiatria, to specjalność nietuzinkowa i wyjątkowa, w której nie ma wystarczającej liczby specjalistów. Jest dla nas wyróżnieniem, że nasi studenci będą pobierać nauki i kształcić się w zakresie psychiatrii klinicznej w Szpitalu Nowowiejskim. Dziękuję pani marszałek za to, że wspiera nas i pomaga docierać do najlepszych referencyjnych ośrodków medycznych w Warszawie” – mówił rektor ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

Dużym wyróżnieniem była obecność Elżbiety Lanc, która podkreśliła, iż „Samorząd Województwa Mazowieckiego w sposób aktywny i rzetelny odniósł się do współpracy z wydziałem lekarskim na UKSW. Potraktowaliśmy ją jako szansę dla naszych szpitali marszałkowskich. Mając wpływ na jakość kształcenia, mamy nadzieję, że studenci wrócą do naszych placówek. Im lepiej, mądrzej, wykształcimy lekarzy, tym większą będziemy mieć pewność, że zapewnimy naszym szpitalom dobrą medyczną kadrę. Mam nadzieję, że efekty tego dobrego kształcenia będą jak najszybciej widoczne. Bo im lepiej wykształcimy lekarzy, tym lepiej będziemy przez nich zaopiekowani”.

Po podpisaniu umowy rektor ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski powołał na funkcję kierownika Katedry Psychiatrii w Instytucie Nauk Medycznych na Wydziale Medycznym. Collegium Medicum UKSW dr hab. n. med., prof. ucz., Annę Antosik-Wójcińską, która wcześniej pełniła funkcję Zastępcy Lekarza Kierującego Oddziałem V Psychiatrycznym Szpitala Nowowiejskiego. Dr hab. n. med. Anna Antosik-Wójcińska podkreśliła: „Dziękuję za pokładane we mnie zaufanie. Mam nadzieję, że nie zawiodę”.

W uroczystym otwarciu wzięli udział także Dziekan Wydziału Medycznego. Collegium Medicum UKSW dr hab. n. med. Filip M. Szymański oraz Prodziekan ds. studenckich i kształcenia dr nauk med. i nauk o zdrowiu Beata Chełstowska, a także przedstawiciele Szpitala Nowowiejskiego: Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Maciej Ostrowski, Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych Leszek Iwaniuk, Naczelna Pielęgniarka Bożena Woźniak oraz lekarze kierujący oddziałami i pielęgniarki oddziałowe z budynków przy ul. Dolnej 42.

Dyrekcja Szpitala Nowowiejskiego dziękuje wszystkim gościom, którzy wzięli udział w otwarciu Katedry Psychiatrii Instytutu Nauk Medycznych Wydziału Medycznego. Collegium Medicum Uniwerstytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz wyraża wielką nadzieję, że nawiązana współpraca przyniesie wiele korzyści pacjentom i studentom oraz będzie miała bezpośrednie przełożenie na dalsze wspólne przedsięwzięcia.