ul. Nowowiejska 27 (00-665) Warszawa +48 (22) 825 20 31 kancelaria@szpitalnowowiejski.pl

Psychologiczna terapia

  • Home
  • Psychologiczna terapia

Psychologiczna Terapia

Czym jest terapia psychologiczna?

Terapia psychologiczna (psychoterapia) jest to intencjonalne stosowanie zaprogramowanych oddziaływań psychologicznych, celem wspomagania funkcjonowania osoby w jej codziennym życiu, zwiększenie skuteczności działania, wspieranie w rozwoju osobistym.

Terapia psychologiczna prowadzona jest przez psychologów, psychoterapeutów prowadzących terapię w określonym nurcie psychoterapeutycznym. Rodzaj terapii dostosowany jest do rodzaju problemu, z którym zgłasza się pacjent oraz do wieku pacjenta.

odpowiedzialnych za dystrybucję i przechowywanie szczepionek. Dla punktów szczepień przygotowaliśmy również materiały do druku, m.in. tablice informujące o godzinach pracy placówki czy strzałki pozwalający pacjentom dojść do punktu szczepień. Zachęcamy do korzystania.

Terapia może również przybierać  różne formy. W ośrodku TERAPIA prowadzimy:

  • Terapię indywidualną – osobista praca z terapeutą. Ta forma skierowana jest do osób (młodzież, dorośli), które odczuwają trudności w radzeniu sobie w codziennym funkcjonowaniu, bądź odczuwają skutki trudnego doświadczenia. Psychoterapia jest również pomocą dla osób, u których zdiagnozowano różnego rodzaju zaburzenia emocjonalne, zaburzenia osobowości oraz zaburzenia zachowania.

W przypadku podjęcia terapii z dzieckiem lub nastolatkiem (osobą niepełnoletnią), niejednokrotnie w pracę włączani są rodzice lub inne bliskie osoby pacjenta. W ten sposób możliwe jest rozszerzenie oddziaływań na środowisko rodzinne.

  • Terapię rodzin – terapia nakierowana systemowo na całą rodzinę. Niejednokrotnie praca z pacjentem wymaga zbadania jego relacji z najbliższymi osobami, roli, jaką pełni w rodzinie, wartości, na których opiera się pacjent i cała rodzina. Problem może bowiem wynikać z nieprawidłowości w powyższym zakresie: zakłóceń komunikacji w rodzinie, obciążenia wynikającego z nieodpowiedniej dla osoby roli i nałożenia nieadekwatnych obowiązków. Stąd potrzeba pracy z całym systemem rodzinnym.

Spotkania z rodziną odbywają się w konwencji terapii systemowej, prowadzonej przez wykwalifikowanego w tym nurcie terapeutę.

  • Terapię par – dotyczącą osób przebywających w związku, borykających się ze wspólnym problemem zakłócającym codzienne wspólne funkcjonowanie. Terapia par umożliwia wspólne odnalezienie rozwiązania poprzez wygenerowanie nowych, skutecznych sposobów radzenia sobie z obciążającą sytuacją.

Terapia par prowadzona jest przez wykwalifikowanego terapeutę z doświadczeniem w pracy nad problemami w związku.

Źródło: https://poradniaterapia.pl/terapie/psychologiczna-terapia/

Skip to content