Thursday the 23rd - - Hostgator Coupon

W związku z corocznie obchodzonym tygodniem zdrowia psychicznego, w dniu 26 marca 2024 roku w Szpitalu Nowowiejskim zorganizowano spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy - Panem Aleksandrem Ferensem. W spotkaniu ze strony Szpitala udział wzięli Dyrektor Szpitala Pan Cezary Kostrzewa, Kierownik Nowowiejskiego Centrum Zdrowia Psychicznego  Pan  lek. med. Maciej Ostrowski oraz Lekarz Kierujący Oddziałem I Psychiatrycznym Pan dr n. med. Dariusz Maciej Myszka w zastępstwie p.o. z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa.

Obchody tygodnia zdrowia – miały w tym roku szczególny wymiar dla Szpitala Nowowiejskiego w związku z otwarciem Nowowiejskiego Centrum Zdrowia Psychicznego  (NCZP) – z której to inicjatywy jesteśmy bardzo dumni. W ramach NCZP świadczymy kompleksowe wsparcie dla pacjentów powyżej 18 roku życia, którzy mogą otrzymać dostosowaną do swoich potrzeb pomoc zarówno w poradni, oddziale dziennym lub całodobowym, jak również wsparcie zespołu leczenia środowiskowego.  Realizujemy powyższy program dla mieszkańców m. st. Warszawy dzielnic Śródmieścia i Żoliborza. Do dyspozycji pacjentów pozostaje w gotowości zespół kompetentnych i doświadczonych lekarzy, pielęgniarek, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów środowiskowych, terapeutów zajęciowych oraz pracowników socjalnych.

W ramach powyższego spotkania z Panem Burmistrzem omówiono współpracę podmiotu leczniczego z lokalnymi władzami samorządowymi na rzecz zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentami w ramach programu CZP – w szczególności podsumowano dotychczasowe działania i zakreślono  kierunki rozwoju na przyszłość. Pan Burmistrz zaoferował dalsze wsparcie NCZP – w tym w zakresie działań informacyjnych. Zależy nam, aby mieszkańcy dzielnic objętych ww. programem mieli szeroki dostęp do informacji o zakresie i formie oferowanych świadczeń i korzystali z nich zgodnie ze swoim potrzebami.

Jesteśmy wdzięczni Panu Burmistrzowi za słowa podziękowania, za trud jaki włożyliśmy w uruchomienie NCZP oraz docenienie znaczenia tego programu dla mieszkańców m. st. Warszawy dzielnic Śródmieścia i Żoliborza.  Ze swojej strony również dziękujemy Panu Burmistrzowi za aktywne zaangażowanie na rzecz ochrony zdrowia psychicznego lokalnej społeczności. Wierzymy, że wspólne zaangażowanie w projekt będzie skutkowało jeszcze wieloma nowymi działaniami w zakresie ochrony zdrowia psychicznego, w tym promocji zdrowia i edukacji społecznej.
Dyrekcja Szpitala wraz z Kierownikiem NCZP zadeklarowała organizację kolejnych, cyklicznych spotkań celem rozwiązywania bieżących problemów i wyzwań na drodze realizacji programu CZP.

 

PROGRAM LEKOWY LECZENIA ESKETAMINĄ CHORYCH NA DEPRESJĘ LEKOOPORNĄ

W Szpitalu Nowowiejskim rusza program lekowy leczenia depresji lekoopornej lekiem Spravato (esketamina). Program ten dostępny jest dla wszystkich pacjentów w wieku od 18 do 75 lat, którzy chorują na zaburzenia depresyjne nawracające, a ich aktualna depresja nie reaguje na standardowe leczenie lekami przeciwdepresyjnymi.

Kwalifikacje prowadzone są przez lekarzy psychiatrów w Poradni Zdrowia Psychicznego. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisywania się telefonicznie pod numerem: 22 11-65-331 lub 22 11-65-365. Na pierwszą konsultację należy zgłosić się z zaświadczeniem od lekarza prowadzącego potwierdzającym WSZYSTKIE poniższe kryteria oraz kopią dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia psychiatrycznego.

Zaświadczenie od lekarza prowadzącego powinno potwierdzać:

 • rozpoznanie Zaburzeń depresyjnych nawracających, kody ICD-10: F 33.1 lub F33.2,
 • aktualny epizod depresji o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim trwający co najmniej 6 miesięcy,
 • potwierdzenie depresji lekoopornej zdefiniowanej jako zaburzenie depresyjne u osób dorosłych, u których nie wystąpiła odpowiedź na co najmniej dwa różne leki przeciwdepresyjne (stosowane w odpowiedniej dawce przez odpowiedni czas – zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Konsultanta Krajowego Psychiatrii Dorosłych),
 • nie więcej niż 5 leków przeciwdepresyjnych stosowanych w bieżącym epizodzie depresji,
 • przeciwwskazania lub oporność lub brak zgody pacjenta na terapię elektrowstrząsami,
 • wykluczenie rozpoznania zaburzeń osobowości typu borderline oraz choroby afektywnej dwubiegunowej,
 • brak historii uzależnień w wywiadzie (uzależnienie od alkoholu, leków nasennych, uspokajających, przeciwbólowych lub narkotyków),
 • niewystępowanie stanów klinicznych, które w opinii lekarza prowadzącego uniemożliwiają włączenie terapii.

Ostatecznej kwalifikacji do leczenia w programie lekowym Spravato dokonuje lekarz psychiatra Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego odbył się Kiermasz Wielkanocny prac pacjentów Szpitala Nowowiejskiego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego w Rasztowie. Ozdoby wielkanocne powstały w wyniku terapii zajęciowej, która odgrywa kluczową rolę w procesie rehabilitacji pacjentów psychiatrycznych, zapewniając im kompleksowe wsparcie w powrocie do codziennego funkcjonowania. Poprzez różnorodne zajęcia pacjenci mają możliwość rozwijania swoich zdolności, poprawy koncentracji oraz budowania poczucia własnej wartości. Zajęcia te nie tylko angażują pacjentów w produktywne działania, ale także pomagają im w radzeniu sobie ze stresem, lękiem i depresją poprzez kreatywne wyrażanie emocji.  W kontekście rehabilitacji psychiatrycznej, terapia zajęciowa jest niezastąpionym narzędziem wspomagającym proces leczenia. Gratulacje dla naszych pacjentów za piękne prace i podziękowania dla terapeutów zajęciowych za zaangażowanie oraz wsparcie w ich przygotowanie.

 

Drogie Panie
najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet
od Dyrekcji Szpitala Nowowiejskiego

 

Od 1 kwietnia 2024 do Poradni Leczenia Zaburzeń Snu mogą zapisywać się kobiety w ciąży z zaburzeniami snu bez kolejki,
w ramach dodatkowych terminów do dr hab. n.med. Doroty Wołyńczyk-Gmaj.
Zapisy na wizyty pod nr tel. 22 1165 331.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od dnia 01 lutego 2024r. Rejestracja Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych z PZK będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00.

Godziny pracy Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych z PZK nie ulegną zmianie.

 

Szanowni Państwo,

z informacji uzyskanych przez Spółkę ALAB Laboratoria Sp. z o.o. dotyczących incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych na skutek ataku na serwery spółki otrzymaliśmy oświadczenie od Spółki informujące, że na dzień 29 listopada 2023 r. wyciek danych osobowych nie dotyczy Naszej placówki medycznej, ani osób fizycznych korzystających z Naszych usług, które wykonywały badania laboratoryjne w ALAB laboratoria sp. z o.o.

Jednocześnie informujemy, że powyższe zdarzenie będziemy cały czas monitorować.

 

Szanowni Państwo,
dziś odbył się Świąteczny Kiermasz Prac Pacjentów Oddziału XI Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego. Jak każdego roku przepiękne ozdoby cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Gratulujemy kreatywności i zaangażowania.

 

Nowowiejskie Centrum Zdrowia Psychicznego rozpoczęło swoją działalność 1 grudnia 2023 roku w ramach programu pilotażowego w Centrach Zdrowia Psychicznego realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Obszarem działania NCZP jest Warszawa-Śródmieście oraz Warszawa-Żoliborz. NCZP zapewnienia osobom z zaburzeniami psychicznymi, powyżej 18 roku życia skoordynowaną, kompleksową i wielostronną opiekę zdrowotną oraz inne formy opieki i pomocy niezbędne do życia w środowisku rodzinnym i społecznym. Oferuje wsparcie także rodzinom chorych.

 

Nasz personel to wykwalifikowana kadra: lekarze psychiatrzy, pielęgniarki psychiatryczne, psycholodzy, psycholodzy kliniczni, psychoterapeuci, terapeuci środowiskowi, terapeuci zajęciowi, pracownicy socjalni oraz asystenci zdrowienia.

 

NCZP oferuje mieszkańcom będącym w kryzysie zdrowia psychicznego, szybką i kompleksową opiekę w wyspecjalizowanych komórkach organizacyjnych.

 Pomoc udzielana w ramach NCZP jest bezpłatna.

 

W celu skorzystania z pomocy oferowanej w Nowowiejskim Centrum Zdrowia Psychicznego należy zgłosić się do Punktów Zgłoszeniowo – Koordynacyjnych (PZK) osobiście lub dokonać zgłoszenia drogą telefoniczną lub mailową.

 DO PZK NIE OBOWIĄZUJE SKIEROWANIE.

 

Nowowiejskie Centrum Zdrowia Psychicznego jest TYPEM „A” i zapewnia opiekę zdrowotną w następujących komórkach:

 

 

Kierownik NCZP:

 Lek. med. Maciej Ostrowski - specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, mgr psychologii

 tel. +48 22 1165396, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny

 

 • Dla osób będących w kryzysie zdrowia psychicznego.
 • Pomoc w PZK udzielana jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00.
 • Bez skierowania i konieczności wcześniejszego zapisywania się i oczekiwania w kolejce.

 

W punktach dyżurują psycholodzy, którzy udzielają informacji, wsparcia oraz proponują dalsze postępowanie diagnostyczno – terapeutyczne. Kierują do odpowiednich jednostek organizacyjnych CZP.

 

Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny

Warszawa, ul. Nowowiejska 27

tel. +48 22 1165236, +48 22 1165238

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych z PZK

 

·         Do Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych z PZK przyjmowani są pacjenci pełnoletni z chorobami i zaburzeniami psychicznymi.

·         Formy pomocy: porady i konsultacje psychiatryczne, psychologiczne, terapia indywidualna, konsultacje dla rodzin, psychoedukacja dla rodzin i pacjentów.

 

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych z PZK

Warszawa, ul. Nowowiejska 27

tel. +48 22 1165331, +48 22 1165367

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zespół Leczenia Środowiskowego

 

Zespół Leczenia Środowiskowego obejmuje opieką pacjentów pełnoletnich z doświadczeniem choroby psychicznej, w szczególności pacjentów:

 • bez wskazań do hospitalizacji psychiatrycznej, pozostających ze względów terapeutycznych w środowisku domowym,
 • pacjentów, którzy zakończyli leczenie w oddziale całodobowym lub dziennym, ale wymagają dalszych intensywnych oddziaływań psychoterapeutycznych, farmakologicznych i rehabilitacyjnych.

 

Opieka oferowana jest w formie porad ambulatoryjnych, wizyt domowych, sesji wsparcia psychospołecznego z rodziną lub innymi bliskimi osobami pozostającymi w otoczeniu domowym pacjenta. 

Do przyjęcia konieczne jest skierowanie od lekarza udzielającego świadczeń w ramach NFZ (psychiatra lub lekarz POZ). Leczenie środowiskowe odbywa się po kwalifikacyjnym badaniu przeprowadzonym przez lekarza ZLŚ.

Z wnioskiem o objęcie osoby chorej opieką ZLŚ mogą się zgłosić:

 

 • sam pacjent,
 • lekarz prowadzący z poradni zdrowia psychicznego,
 • lekarz dokujący wypisu z oddziału całodobowego lub dziennego,
 • rodzina pacjenta,
 • pracownik opieki społecznej,
 • lekarz POZ.

 

Zespół Leczenia Środowiskowego

Warszawa, ul. Nowowiejska 27

tel. +48 22 1165422

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Oddział XXI Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny „Gawra”

Do Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego „Gawra” przyjmowani są pacjenci, pełnoletni, z chorobami psychicznymi, którzy wymagają intensyfikacji oddziaływań terapeutycznych z powodu obecnych objawów chorobowych, mają trudności  w funkcjonowaniu (osobistym, rodzinnym, zawodowym).

Przyjęcie do oddziału odbywa się na podstawie skierowania od lekarza, po wcześniejszej kwalifikacji.

Pobyt w oddziale ma na celu poprawę funkcjonowania indywidualnego i społecznego, poprawę samopoczucia, redukcję objawów i zapobieganie nawrotom choroby.

Formy pomocy: farmakoterapia, psychoterapia grupowa dla osób potrzebujących wsparcia, terapia zajęciowa, aktywizacja społeczna, psychoedukacja, trening asertywności, relaksacja, biblioterapia, terapia ruchem, arteterapia, trening poznawczy, zajęcia integracyjne.

 

Godziny pracy: poniedziałek – piątek: 8:00–15:35

 

Oddział XXI Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny „Gawra”

Warszawa, ul. Nowowiejska 27

tel. +48 22 1165241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Oddział I Psychiatryczny (całodobowy)

Do oddziału przyjmowani są pacjenci zakwalifikowani przez lekarza Izby Przyjęć do hospitalizacji psychiatrycznej, szczególnie znajdujący się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Oddział psychiatryczny zapewnia całodobowe udzielanie świadczeń przez lekarza specjalistę psychiatrę lub lekarza w trakcie specjalizacji z psychiatrii we wszystkie dni tygodnia w miejscu udzielania świadczeń.

 

Oddział I Psychiatryczny

Warszawa, ul. Nowowiejska 27

tel. +48 22 1165219

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Izba Przyjęć

 

Do Izby Przyjęć mogą zgłaszać się osoby dorosłe:

 • ze skierowaniem przez lekarza prowadzącego z poradni zdrowia psychicznego, zespołu leczenia środowiskowego, oddziału dziennego lub lekarza POZ,
 • w stanach nagłych – bez skierowania lub po interwencji Pogotowia Ratunkowego.

 Lekarz Izby Przyjęć po przeprowadzeniu osobistego badania pacjenta podejmuje decyzję o przyjęciu go do oddziału psychiatrycznego całodobowego lub kieruje do innych form opieki.

 

Izba Przyjęć

Warszawa, ul. Nowowiejska 27

tel. +48 22 8252426

 

 

 

Podwykonawcy:

Przychodnia Elbląska SPZZLO Warszawa-Żoliborz

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych

 

Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny
01-737 Warszawa, ul.
Elbląska 35

tel.: + 48 22 6690966, 880 521 689

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 SPZOZ Warszawa Wola-Śródmieście

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych

 

Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny

00-123 Warszawa, ul. Mariańska 1

tel.: +48 22 2992327

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd